Tev ir ideja, kuru vēlies realizēt interneta vidē? Bet Tu nezini kā ?Izmanto kontaktu formu un Tev taps palīdzēts! :)
Fotogrļæ½fa piezļæ½mes - http://www.noverotajs.lv - Autobraucēju savstarpējā komunikācija

05/29/20 TE VAJAG AIZTAISIIT PH lai straadaatu

Atgādinām, ka pie zemas gaisa temperatūras un nokrišņiem uz brauktuves var veidoties apledojums, it sevišķi uz tiltiem, estakādēm un ūdens tilpņu tuvumā.

Uzzini vairāk
*/ ?>
Autobraucēju savstarpējā komunikācija
Ieteikt draugiem...
 


Ja pretim braucošais pamirkšķina ar autogaismām, katram autovadītājam ir skaidrs turpmākās rīcības plāns – jāsamazina ātrums, jo drīzumā iespējamas nepatikšanas ar ceļu policijas zizli rokās vai kastīte uz trim kājām. Prakse gan liecina, ka šobrīd daudz retāk uz ceļa varam pamanīt pretim braucošā brīdinājumu, jo šī tradīcija vairs nav tik izplatīta un nelokāma kā laikā, kad kārtību uz ceļa kontrolēja žiguļi ar uzrakstu "VAI". Arī nepieciešamība ir salīdzinoši mazāka, jo ceļu policijas patruļa, kas pilsētā vai ārpus tās kontrolē braukšanas ātrumu, ir salīdzinoši reta parādība, bet fotoradaru "noķert" ir vēl grūtāk. Tomēr iespējams, ka drīzumā šāda autovadītāju savstarpējā komunikācija var aktivizēties, jo 21.oktobrī Latvijā tiks uzstādīti pirmie 44 fotoradari no sen izdiskutētās un dažādi aprunātās jauno 150 "ātruma kontroles mašīnu" saimes. Tāpat pazīstami arī citi šoferu sazināšanās veidi, piemēram, pateikšanās, izmantojot avārijas signālus, kā arī pamirkšķināšana, kad ļaujam pretimbraucējam veikt kreiso pagriezienu, šķērsojot mūsu joslu.

Hitmenis 
Tādu instruktorus pakārt aiz olām vajadzētu (angry)(angry)(angry)

ingus 
piekrītu Dzintaram par 100% man vairāku autoskolu licencēti braukšanas instruktori paši ir teikuši:mēs kursantam iemācam tikai nolikt eksāmenu,bet braukt lai pēc tam pats mācās!(angry)

Mr.Jones (webmaster) 
Braukšana ir talants. Līdzīgi kā ar klavierspēli. Cits to var mācīties mūžam un tik un tā brauks traģiski. Citi turpretī ir dzimuši ar benzīnu asinīs.

E. 
Bet daudzi jaunie taču tiešām nemaz tā īsti nemāk braukt ar auto. (angry)

Haralds 
Nu tikai nevajag dirst, ka mēs slikti sagatavojam jaunos auto vadītājus (finger)

Dzintars 
Viss jau uz papīra izskatās skaisti. Reālajā dzīvē ir savādāk. Autovadītāju kultūras līmenis acīmredzami krīt. Nezinu ko māca mūsdienu autoskolās, bet tikai ne savstarpējo cieņu, izpalīdzību un elementāru pieklājību.
Laikam jau problēma ir cilvēku kompleksos. Kā tad es kādu palaidīšu priekšā? Tas taču aizskars manu, jau tā vājo, EGO ! Tāpēc štrunts ar pārējiem - kā māku, tā braucu !
Skumji...
Negrasos lielīties, bet sevi uzskatu par diezgan pieklājīgu autovadītāju. Man nav (psihologiskas ) problēmas ievērot "rāvējslēdzēja" principu. Es histēriski nesignalizēju, ja uz ielas autovadītājs ar svešas valsts numuriem veic ne pārāk adekvātus manevrus. Man nav grūti ar gaismām pasignalizēt pretimbraucošajiem par potenciālajiem draudiem ( avārija uz ceļa, CP postenis utt. ). Man nav grūti apstāties un palīdzēt izstumt kupenā iestrēgušo.
Ja autoskolās nevis tikai "štancētu" vadītāja apliecības ieguvējus, bet pievērstu arī uzmanību autovadīšanas kultūrai, tad ticu, ka kādreiz situācija arī uzlabotos.

Komentāri 
Diemžēl no ārzemju IP adresēm komentāru pievienošana nav pieejama. Atvainojiet par sagādātajām neērtībām.