Latvija. Tā ir mūsu tēvu zeme. Zeme ar lielo burtu?Pastāsti, kas ir tas, par ko Tu lepojies savā tēvzemē!
Fotogrļæ½fa piezļæ½mes - http://www.noverotajs.lv - Latvijai iespējams būs jauna himna

05/28/20 TE VAJAG AIZTAISIIT PH lai straadaatu

Atgādinām, ka pie zemas gaisa temperatūras un nokrišņiem uz brauktuves var veidoties apledojums, it sevišķi uz tiltiem, estakādēm un ūdens tilpņu tuvumā.

Uzzini vairāk
*/ ?>
Latvijai iespējams būs jauna himna
Ieteikt draugiem...
 


Vakar īsā laikā pēc tam, kad izskanēja informācija par Eduarda Griškeviča iniciatīvu valsts himnu "Dievs, svētī Latviju!" nomainīt pret komponista Mārtiņa Brauna dziesmu "Saule, Pērkons, Daugava", tika savākti vairāk nekā 50 paraksti, kas nepieciešami, lai sāktu 10 000 parakstu vākšanu.Iniciatīvas pieteikumā teikts, ka parakstījušies iedzīvotāji vēlas mainīt likuma "Par Latvijas valsts himnu" otro un trešo pantu, nosakot, ka Latvijas valsts himna ir dziesma "Saule, Pērkons, Daugava" ar Raiņa vārdiem un Mārtiņa Brauna mūziku, aizstājot pašreizējo himnu - lūgšanu "Dievs, svētī Latviju!""Šogad sāksies trešais gadu desmits, kopš esam atguvuši savas valsts un tautas neatkarību. Vēlamies formulēt, ka esam spēcīga, pašapzinīga tauta, kas lepojas ar savu valsti. Vēlamies dziedāt himnu, kas to iemieso un pauž. Mūs vairs neraksturo augstākiem spēkiem veltītas lūgsnas - "Dievs, svētī Latviju!". Mums jābūt stipriem un jāattīsta savu atgūto valsti - dziesmas vārdiem runājot, "Saule Latvi sēdināja tur, kur gali satiekas, balta jūra, zaļa zeme, Latvei vārtu atslēdziņa". Jau latviešu folklorā spēcīgi simboli ir Saule, Pērkons un Daugava. Šo dziesmu ar Raiņa vārdiem tautā mēdz saukt par neoficiālo himnu, īsto himnu vai nākamo himnu. Mēs uzskatām, ka ir laiks šo dziesmu padarīt par īsto Latvijas valsts oficiālo himnu - dziesmu, ko dzirdot un dziedot ikviens izjūt lepnumu par savu valsti," teikts iniciatīvas pieteikumā.Dziesmas vārdi:
Saule Latvi sēdināja Tur,kur gali satiekas Balta jūra, zaļa zeme
Latvei vārtu atslēdziņa Latvei vārtu atslēdziņa, Daugaviņas sargātāja.
sveši ļaudis vārtus lauza Jūrā krita atslēdziņa. Zilzibeņu pērkons spēra, velniem ņēma atslēdziņu. Nāvi, dzīvi Latve slēdza, Baltu jūru, zaļu zemi Saule Latvi sēdināja Baltas jūras maliņā Vēji smiltis putināja ko lai dzēra latvju bērni? Saule lika Dieviņami, Lai tas raka Daugaviņu. Zvēri raka, Dieviņš lēja No mākoņa dzīvūdeņi. Dzīves ūdens, nāves ūdens Daugavā satecēja. Es pamērcu pirkstu galu Abus jūtu dvēselē. Nāves ūdens,dzīves ūdens Abus jūtu dvēselē Saule mūsu māte- Daugav – sāpju aukle. Pērkons velna spērējs Tas mūsu tēvs.


Raimis 
totāls sviests.

BB 
pērkons saule daugava uzsit emocijas

E. 
diez vai tas ko mainīs!
diez vai tas vispār notiks

Aiga 
sanāk ka lūgšana tiek mainīta pret vēsturi

Kaspars 
sen bija laiks!

Komentāri 
Diemžēl no ārzemju IP adresēm komentāru pievienošana nav pieejama. Atvainojiet par sagādātajām neērtībām.