Latvija. Tā ir mūsu tēvu zeme. Zeme ar lielo burtu?Pastāsti, kas ir tas, par ko Tu lepojies savā tēvzemē!
Fotogrļæ½fa piezļæ½mes - http://www.noverotajs.lv - 21 grams

05/29/20 TE VAJAG AIZTAISIIT PH lai straadaatu

Atgādinām, ka pie zemas gaisa temperatūras un nokrišņiem uz brauktuves var veidoties apledojums, it sevišķi uz tiltiem, estakādēm un ūdens tilpņu tuvumā.

Uzzini vairāk
*/ ?>
21 grams
Ieteikt draugiem...
 
Šopavasar arī līdz manai ievērībai nonāca kāda visnotaļ ievērības cienīga filma — «21 grams». Filma noslēdzas ar Š. Penna varoņa monologu, kurā dzirdam šādus vārdus: «Viņi saka — mēs visi zaudējam 21 gramu tieši tajā brīdī, kad iestājas nāve. Katrs no mums.»

1907. gadā ASV ārsts Dankans Makdugals (Duncan MacDougall) veica eksperimentu, kuram bija jāpierāda dvēseles materiālā daba. Ja dvēsele ir materiāla, tai piemīt masa un ķermenim būtu jākļūst vieglākam brīdī, kad dvēsele šķiras no miesas. Īpaši konstruētā guļvietā, kas novietota uz svariem (ar precizitāti līdz apmēram 5,67 g), tika guldīti cilvēki, kuru nāve gaidāma tuvākajā laikā. Eksperimentā piedalījās seši mirēji — četri tuberkulozes slimnieki, viens diabētiķis un viens, kura nāves cēlonis netiek precizēts.

Tikai vienā no gadījumiem tika reģistrēta slavenā 21,3 g (3/4 unces) zaudēšana nāves brīdī: svars samazinājās pēkšņi un saglabājās nemainīgs. Divi no pārējiem mēģinājumiem neizdevās tehnisku grūtību dēļ, divos gadījumos svars kritās, bet ar pārtraukumiem (kopumā pārsniedzot 21 g), vienā gadījumā svars svārstījās. Svara zudums nebija skaidrojams ne ar urīna vai fekāliju izdalīšanos, atslābstot muskuļiem (jo šīs substances joprojām palika uz sveramās virsmas), ne arī ar gaisa izplūšanu no plaušām (Makdugals un viņa asistenti paši mēģināja ieelpot un izelpot, atrodoties uz svariem, — tie neuzrādīja izmaiņas).

Dii 
jau atkal par šo tematu..

Administrator (Jānis) 
Sadaļu jau es varu izveidot, tikai lai rakstītu filmu recenzijas kādam tās ir arī jāskatās. Man tam diemžēl nav laika.. Bet ja Tu piesakies rakstīt tad lai notiek ;)

Kā to saprast? Vai filma nav jau kādus 6 gadus veca, ja pirmizrāde Latvijā bija 2004 gadā kaut kad. Bet filma ir laba un liek aizdomāties. Paldies par tēmu. šeit varētu vairāk būt filmu recenzijas apskati un tml.

Komentāri 
Diemžēl no ārzemju IP adresēm komentāru pievienošana nav pieejama. Atvainojiet par sagādātajām neērtībām.